Haberler
Hi-Fi dünyasına sunduğu yeni teknolojiler ile sektörün en önemli markalarından biri olan KEF, şimdi R serisi ile karşımızda.

Yeni Uni-Q MF/HF sürücüsü ile başlıbaşına bir şaheser olan R serisinde; orta seslerin hızı ve berraklığı ilk hissedilen özellikler arasında geliyor. KEF Z-flex’in yarattığı etki ile alümünyum şaseden aktarılan ve kabine doğru yayılan rezonans minimize edilmiş. Ortaseslerin kalbinde yer alan; sofistike, bacalı cone ise KEF Blade’in berraklık kalitesinde ses üretiyor. Geniş neodmiyum mıknatıs ve bilgisayar-optimizasyonlu dome yapısı piston gibi çalışarak kayıtları kusursuz hassasiyet ile aktarıyor.

KEF Uni-Q’nun nokta kaynaktan ses üretme özelliği, markanın ‘mandalina dilimi dalga kılavızu’ ile birleştirilmiş; geniş bir açı ile eşit olarak sesi dağıtan bu özellik sayesinde; daha önce tecrübe edilmemiş bir netlikte, doğal, tatlı ve hassas bir duyum sağlanıyor. Oldukça etkileyici yeni bas sürücüsü, yekpare geniş mıknatısı, hafif alüminyum sarmalı ve güçlü hibrid cone’u ile; sıkıştırılmamış, derin ve muhteşem dinamiklere sahip bas sesler sunuyor. Bilgisayar-tasarımlı crossover özelliği ile; her sürücünün kendi aralığındaki sesi, en doğru şekilde verebiliyor olması dikkat çeken özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Dokuz ayrı zamansız model ile müzikseverlerin beğenisine sunulan R serisinde, 3 iddialı floorstand, iki raf tipi hoparlör, iki tam-belirgin centre hoparlör, dipol surround ve seri ile eşleşebilen subwoofer bulunuyor.

Müzikseverelere müziğin yanısıra benzersiz ev sineması keyfi de sunabilen bu seri, KEF Blade’in yüksek teknolojilerini kullanarak, klasik ve elegan formatı ile olağanüstü bir reprodüksiyon vaad ediyor.

Twitter
Facebook
Copyright © 2011 BTR SOUND  Telif Hakları BTR SOUND' a Aittir.